Pagescore Nedir? Pagescore Neden Önemlidir? Pagescore Nasıl Artırılır? SEO’nun Pagescore’a Etkileri

blank

Pagescore internet sitesinin oluşumu esnasında mutlaka göz önünde bulundurulması gereken çok önemli bir kriterdir. Yalnızca yeni bir internet sitesi oluştururken değil var olan sayfamızı yönetirken de dikkat etmeniz gereken bir kriter olarak ele alınabilecek olan pagescore, içeriklerinden kalitenize kadar birçok farklı alana etki etmektedir. Dolayısıyla pagescore için Google kalite standartlarını belirleyici bir metrik olduğuna dair bilgi vermek yanlış olmayacaktır.

Pagescore Nasıl Artar?

Pagescore internet sayfanızın hızını arttırmak adına oldukça önemli bir kriterdir ve internet sayfanızın hızını artırıyor olmanız kullanıcı deneyiminizi önemli ölçüde iyileştiriyor olduğu için önemlidir. Pagescore barıştırma esnasında hızı ölçme araçlarını kullanabilir ve böylelikle internet sitenize dair performansı öğrenmek mümkün hale getirebilirsiniz. Eğer yaptığımız bu optimizasyon da 80 üstü bir puan alıyorsanız sitenizin iyi bir performans gösterdiği görülmektedir.

blank
Pagescore

Şayet 80 altında bir puan alıyorsanız sitenizi hızlandıracak dosyaları gözden geçirmeniz ve dosya boyutlarını küçülterek birleştirmeniz önerilmektedir. Gereksiz biçimlendirmeleri, boşlukları ve kodları kaldırmak site görünümünüzü etkileyecek ve dosyaları azaltarak pagescore’u artırmanızı sağlayacaktır.

SEO’nun Pagescore’a Etkileri

SEO çalışmaları dijital ortamda en önemli çalışmalar haline gelmiştir. İnternet sitenizin kalitesini arttırmak ve daha iyi duruma getirmek için oldukça önemli bir kriter olarak ele alınan SEO, internet sitenizin kullanıcı deneyimi açısından Google tarafından değerlendirilmesini sağlamaktadır.

İnternet sitenizin yavaş yüklenmesi kullanıcılarınızın internet sitenizde geçirdiği zamanı düşürecek ve bu durum olumsuz bir kullanıcı deneyimi yaşamalarına yol açacaktır. Bu noktada hız düşüklüğüne yol açan birçok farklı etken olduğunu özellikle ziyaretçilerin artmasıyla birlikte site yavaşlamalarının söz konusu olabileceğini dile getirmek mümkündür. Bunun yanı sıra sitenizin arama motorlarında sıralaması da oldukça önemlidir ve sonuçlarda çıkacak olan hız biriminiz internet sitenizin Pagescore oranını direkt olarak etkileyecektir.

Google için organik arama sonuçları oldukça önemlidir ve Google hız konusunu ön planda tuttuğu için buna kesinlikle dikkat edilmesi gerekmektedir. Dolayısıyla SEO uyumlu bir internet sitesine sahip olmanız ve bu alanda çalışmalar yapmanız pagescore oranınızı da arttıracak ve böylelikle daha kaliteli bir internet sitesine sahip olmanızı sağlayacaktır. Kaliteli bir altyapıya sahip olan internet siteleri kullanıcılar tarafından daha çok tercih edilmektedir.