Web Push Notification Nedir, Avantajları Nelerdir? 

blank

Web Push Notification birçok kişinin akıllı telefonlardan tanıdığı anlık bildirim sistemidir. Ancak telefon sisteminden farklı olarak internet tarayıcılarında kullanılmasını sağlayan bir teknoloji adı olarak ele alınabilir. Çalışma mantığı olarak telefonlar ile aynı olsa da, herhangi bir uygulama indirilmesine ihtiyaç duyulmaması sebebiyle daha avantajlı bir kullanım sunmaktadır.

Web Push Notification ile Push Notification Arasındaki Fark Nedir?

Push notification olarak bilinen bu kavram akıllı telefonlarda yer alan uygulamaların çeşitli etkenler sebebiyle bildirim çubuğunda görüntülenmesini sağlayan küçük bilgi ekranları olarak bilinmektedir. Bu tür bilgiler alabilmek ve ekranınızda bilgilere yer verebilmek adına mutlaka uygulamayı indirmiş olmanız ardından kurarak bildirimlere izin vermeniz gerekmektedir. Bu sistem akıllı telefonlar için geliştirilmiş olmasına rağmen Web Push Notification bu sistem ile aynı mantıkla çalışmakta ancak çok daha avantajlı olarak bilinmektedir.

blank

Web Push Notification Nasıl Çalışır?

Dijital çağda yaşıyor olmak insanı hayatındaki pek çok alışkanlığı değiştirmiştir. Değişmekte olan alışkanlıkların arasında genellikle araştırmaların internet siteleri üzerinden yapılıyor olması bulunmaktadır. Herhangi bir internet sitesine girdiğiniz takdirde ekranda sizlere internet sitesinin bildirim göndermek istediğine dair bir uyarı alabilirsiniz. Bu Web Push Notification çalışmasının ilk adımı olarak bilinmektedir ve eğer bu bildirime izin verirseniz bu sisteme abone olabilirsiniz. Bu sayede siteyi açık olarak tutmazsanız bile bildirimler alabilir ve böylelikle bilgi sahibi olmayı mümkün hale getirebilirsiniz.

Web Push Notification Avantajları Nedir?

Kendine ait özellikleri olan ve abonelik sistemiyle çalışmakta olan bu sistem akıllı telefon uygulamalarında herhangi bir yatırım yapılmadığı halde hedef kitleye anlık bildirim gönderme imkanı sunan oldukça kullanışlı bir sistem olarak ele alınmaktadır.

Pek çok kullanıcının akıllı telefon uygulamalarından oldukça alışık olduğu anlık bildirimleri bilgisayar sitelerine taşıyan ve kitlenizi ayakta tutabilmeniz mümkün hale getiren bu sistem abonelik ile çalışmakta ve birçok farklı avantaj sunmaktadır. Web Push Notification sayesinde bildirimlere izin veren kullanıcılarınıza talep ettiğiniz herhangi bir an bildirim gönderebilir böylelikle aboneleriniz ile iletişim halinde kalmayı söz konusu hale getirebilirsiniz. Sahip olduğu birçok avantaj sebebiyle tercih edilen bu sistem tamamen hızlı ve güvenilirdir ve oldukça yüksek bir dönüş oranı sunar.